USŁUGI

Posiadamy wdrożony system jakości ISO 9001

Głównym profilem naszej działalności jest tłoczenie, wykrawanie oraz gięce elementów ze stali nierdzewnej oraz czarnej. Posiadamy bogaty park maszynowy, składający się z wielu pras mimośrodowych oraz hydraulicznych. Duża cześć produkowanych przez nas detali jest lakierowana we własnej lakierni proszkowej, natomiast detale ze stali nierdzewnej są dodatkowo w razie potrzeby polerowane lub satynowane za pomocą 3 automatycznych stołów do polerowania.

Wyroby składające się z większej liczby detali montowane są na 3 osobnych liniach do montażu. Wszystkie detale z różnego rodzaju tworzyw sztucznych produkujemy we własnym zakresie na specjalnych wtryskarkach o róznej sile nacisku w zależności od konkretnego detalu.

Usługi tłoczenia

Dysponujemy prasami hydraulicznymi o nacisku od 25 do 250 ton. Prasy te wyposażone są w dolne siłowniki, które umożliwiają głębokie tłoczenie blach stalowych, nierdzewnych lub aluminiowych. Jesteśmy w stanie wykonać każde tłoczenie elementów na tych prasach, po dostarczeniu odpowiednich narzędzi.

W parku maszynowym firmy Alda znajduje się kilkanaście pras mimośrodowych o nacisku od 15 do 63 ton oraz  prasy hydraulicznej o nacisku od 20 do 350 ton. Posiadamy również prasę krawędziową CNC o długości 2550 mm i nacisku 50 ton.

Firma zainteresowana jest podjęciem współpracy w zakresie świadczenia usług lub podjęcia produkcji na tych prasach.

 

 

Montaż

Usługi montażu wykonujemy na terenie zakładu produkcyjnego w Sławkowie.

Mamy możliwość łączenia oddzielnych części w całość. W technice łączy się to ze składaniem, zawijaniem, wywijaniem.

Grawerowanie laserowe

 

Grawerowanie  laserowe jest niezwykle trwałą, precyzyjną techniką i estetycznym sposobem znakowania i grawerowania przedmiotów powierzchniowo. Technologia ta pozwala nam również na wycinanie dowolnych kształtów.

Posiadamy Znakowarkę Laserową typu YAG  o mocy lasera 75 W. Obszar roboczy znakowarki to  średnica 150 mm. Możliwość znakowania na powierzchniach walcowych. Sferycznych w ograniczonym zakresie.
Formaty plików wejściowych: PLT, AI, DST, DXF, BMP. Dokładność pozycjonowania, Minimalny Znak 0,3 mm, Minimalna szerokość linii 0,015 mm.

MODELARSTWO znakowanie modeli, szablony malarskie.
PRZEMYSŁ  znakowanie elementów i części, szablony, tabliczki znamionowe, panele sterujące
EDUKACJA Dyplomy, trofea, nagrody, tablice informacyjne, itp.
PRZEMYSŁ MEDYCZNY Znakowanie narzędzi medycznych, protez, implantów, identyfikatory osobiste i służbowe .
HOTELE – RESTAURACJE – KAWIARNIE  Tablice informacyjne, tabliczki na drzwi, breloki numeryczne do kluczy i szatni, identyfikatory służbowe i osobiste.
REKLAMA Napisy i znakowanie gadżetów reklamowych, takich jak artykuły piśmiennicze, biurowe, osobiste.

Zapraszamy do współpracy.

 

Malowanie proszkowe

Lakiernictwo proszkowe jest technologią polegającą na nanoszeniu farby w postaci proszku na elementy metalowe, a następnie utwardzaniu powierzchni. Elementy tak wymalowane cechują się wysoką odpornością na korozję oraz efektownym wyglądem przez bardzo długi czas.

Firma Alda dysponuje halami lakierniczymi o powierzchni 360 m2. Nasza lakiernia posiada komory lakiernicze w których możemy lakierować przedmioty o maksymalnej wadze 30 kg. Wymiary lakierowanego przedmiotu nie mogą przekraczać 1000 x 1000 x 500.

W procesie lakierowania stosujemy najnowsze metody odtłuszczania i przygotowywania powierzchni do lakierowania. Jesteśmy w stanie polakierować proszkowo przedmiot na dowolnie wybrany przez klienta kolor.